NP Slovenský kras

20 rokov “Za krásami Slovenského krasu”

Vo štvrtok 6. júna sa žiaci základných škôl už po 2️⃣0️⃣ – ty krát zúčastnili terénnej súťaže “Za krásami Slovenského krasu”, ktorú pre nich Správa Národného parku Slovenský kras pripravuje spoločne s Gemerská Knižnica Pavla Dobšinského

Svoje vedomosti o prírode národného parku si preverilo 7️⃣ tímov, ktoré na náučnom chodníku Jasovská skala zvládli zodpovedať otázky o neživej prírode, ochrane prírody aj rôznych druhoch živočíchov.

Súčasťou programu bola aj návšteva Jasovskej jaskyne a následné vyhodnotenie súťaže – 1️⃣. miesto obhájila už po tretí krát Základná Škola Krásnohorské Podhradie s celkovým počtom 60,5 b. z maximálnych možných 65 bodov. 2. miesto získalo s počtom bodov 40 družstvo zo ZŠ akad. Jura Hronca v Rožňave a na 3. mieste sa umiestnilo Gymnázium P.J. Šafárika, Rožňava s počtom bodov 39,5. Najviac bodov žiaci získavali v okruhu tém Fauna a poznávanie živočíchov a tak, ako tomu je už dlhé roky, ich najviac potrápila Neživá príroda a určovanie hornín a minerálov.

Lákadlom pre dobrý výkon boli aj zaujímavé ceny, ktoré sa v súťaži udelili a tento rok obdržali družstvá na 4. -7. mieste okrem pamätného listu aj malé praktické darčeky.

Ďakujeme 👏 všetkým zúčastnením a tešíme sa na ďalší ročník !

Sponzori prenosu