NP Slovenský kras

Prázdniny s CITES-om

Štátna ochrana prírody SR, odbor environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, pre Vás pripravila počas prázdnin a dovoleniek fotografickú súťaž s témou Prázdniny s Cites-om. Súťaž je realizovaná pri príležitosti 100 rokov štátnej ochrany prírody na Slovensku
(1919 – 2019).

PLÁGAT PRE TLAČ [pdf].

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Radi by ste si priniesli zo svojej dovolenky pekný suvenír? A viete o tom, že kúpou suvenírov môžete podporiť nelegálne obchodovanie s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín? Nejde len o živé organizmy, ale aj o časti ich tiel alebo výrobkov z nich (kožušiny, sošky zo slonoviny, mäso, tradičná čínska medicína, poľovnícke trofeje, koža z plazov a výrobky z nej, koraly, výrobky z morských korytnačiek a pod.).

Ak radi cestujete a fotografujete zapojte sa do našej letnej súťaže. Stačí ak odfotíte živočícha alebo rastlinu z ohrozených voľne žijúcich druhov či výrobky z nich, prípadne trh s nimi nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku.

Ak by ste nevedeli, ktoré ohrozené živočíchy a rastliny sem patria:  [viac info tu].

Svoje fotografie posielajte od 08. 07. 2019 do 31. 08. 2019  na e-mail: sutaz@sopsr.sk .

Viac informácii o súťaži nájdete TU.

Výhercu súťaže čaká hodnotná cena.

Hlavným cieľom fotografickej súťaže je oboznámiť širokú verejnosť o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES).  Poukázať na to, že i napriek zákazu obchod aj nelegálny lov s nimi stále pretrváva a poskytnúť potrebné informácie o nelegálne dovážaných exemplároch neúmyselným dovozom.

  • Do súťaže sa zapojíte tak, že odfotíte voľne žijúce živočíchy a voľne rastúce rastliny, ktoré sú v prílohe CITES, výrobky zo živočíchov a rastlín, trh s nimi nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Ak by ste nevedeli, ktoré ohrozené živočíchy a rastliny sem patria pozrite na: [viac info tu]
  • Súťaž je určená pre všetky vekové kategórie.
  • Každý súťažiaci môže do súťaže zaslať max. 2 fotografie.
  • Fotografiu odfoťte fotoaparátom, telefónom či iným mobilným zariadením.
  • Fotky zašlite do súťaže elektronicky v JPEG formáte v min. rozmere 1920 x 1080 px, max 5 MB.
  • K fotografii pridajte názov, ako aj názov lokality a meno autora.
  • Fotografiu zašlite na e-mail adresu: sutaz@sopsr.sk.
  • Fotosúťaž začína dňa 08. 07. 2019 akončí 31. 08. 2019.
  • Odoslaním e-mailu do súťaže súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Vyhodnotenie

  • Hodnotenie súťaže bude prebiehať za účasti komisie zloženej z odborných pracovníkov Štátnej ochrany prírody SR. Naša odborná porota si bude všímať kvalitu snímky, prezentáciu myšlienky z hľadiska témy.

Víťaz bude vyhlásený v mesiaci september 2019 prostredníctvom facebooku https://www.facebook.com/sopsr.sk/, ale aj na našej webovej stránke http://www.sopsr.sk/web/.

Zdroj a foto: ŠOP SR

 

Sponzori prenosu