NP Slovenský kras

Spoznajte senzačný svet bocianov – kvízujte s nami

PRIPOMEŇTE SI MEDZINÁRODNÝ DEŇ VTÁCTVA KVÍZOM SENZAČNÝ SVET BOCIANOV.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sme sa opäť rozhodli presunúť aktivity spojené s týmto významným dňom do online priestoru. Široká verejnosť sa môže zapojiť do vedomostného kvízu, v ktorom si môže otestovať svoje vedomosti o bocianovi. Do súťažného kvízu sa môžu zapojiť aj žiaci základných a stredných škôl.

Bocian biely je obľúbený vtáčí druh žijúci v našej blízkosti. Každý z nás ho už aspoň raz videl a zdá sa, že ho všetci dobre poznáme. Ale skutočne vieme o ňom dosť? Desať otázok zo života bociana nám poukáže na málo známe skutočnosti z jeho života.

Chcete zistiť, či je niečo, čo ste o bocianovi ešte dodnes (ne)vedeli? Tak súťažný kvíz spojený s ocenením troch výhercov je určený Vám.

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE 

  • Do kvízu sa môže zapojiť široká verejnosť aj žiaci základných a stredných škôl.
  • Každý súťažiaci sa môže do súťaže zapojiť len raz. Uvedie svoje meno, priezvisko a mailovú adresu.
  • Zo všetkých vyplnených kvízov sa vytvorí súhrnná tabuľka s výsledkami.
  • Súťažný kvíz začína dňa 1.4. 2021 a končí 7.5. 2021.
  • Odoslaním kvízu súhlasíte so spracovaním osobných údajov – stiahnite si tu.

VYHODNOTENIE

Za všetky správne odpovede, môžete získať až 35 bodov.

Zo zúčastnených jednotlivcov, ktorí budú mať maximálny počet (35 bodov), vyžrebujeme a oceníme 8. mája 2021 na Svetový deň sťahovavého vtáctva troch, ktorí získajú od ŠOP SR a spolupracujúcich partnerov vecné ceny.

     1. cena – športové hodinky SMART WATCH

     2. cena – termoska

     3. cena – sklenená fľaša v neoprénovom puzdre

Každé miesto získa EV program Bocian – metodický materiál s informačným spravodajom, pracovnými listami, spoločenskou hrou a inými kreatívnymi aktivitami, balíček propagačných materiálov ŠOP SR (ako napr. vedomostné pexeso, kvartetá Národné parky, zápisník ŠOP SR, ceruzka, taška na šnúrku) a propagačné materiály SOS/Birdlife (časopis Vtáky a pod.)

Začať kvízovať môžete po kliknutí na obrázok, ktorý vás presmeruje na kvíz.

Zdroj: ŠOP SR

Spracovala: Miriam Balciarová, Ing., ŠOP SR, oddelenie environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety, Škola ochrany prírody Varín

Upravila: Andrea Balážová

Sponzori prenosu