NP Slovenský kras

Zabavte sa s nami – spúšťame BOCIANÍ KLUB

V rámci 20. ročníka Ekovýchovného programu Bocian spúšťame 4. kategóriu Bocianí klub – kreatívne aktivity.

Cieľom Bocianieho klubu je sa zábavnou a hravou formou učiť o bocianovi ako napríklad pomôcť bocianovi nájsť cestu k žabacej večeri, či do hniezda k mláďatám, zahrať sa na bociany a vyrobiť si zobáky, poznávať čo chutí bocianom, precvičiť si matematiku pri počítaní siluet bocianov, lúštiť tajničky a iné.

Kto sa môže zapojiť a dokedy

Do bocianieho klubu sa môžu zapojiť deti materských škôl, žiaci základných škôl a verejnosť (rodiny s deťmi) do 11. júna 2021.

Ako?

Zverejňujeme prvú sadu samoobslužných pracovných listov o bocianovi a návod na hru a tvorbu, ktoré nájdete v galérii dole nižšie. Môžete vypracovať akýkoľvek pracovný list, zahrať sa hru a vyrobiť si zobák, či vylúštiť doplňovačku.  Pošlite nám vyriešené pracovné listy, prípadne svoje hotové dielka (ako fotografiu, obrázok jpg, scen) s menom a vekom, názvom školy, mailom – na mailovú adresu skopvarin@sopsr.sk.

Účasťou v minisúťaži Bocianí klub súhlasíte so spracovaním osobných údajov v rozsahu – meno a priezvisko, vek, email adresa, názov školy. Pozri súhlas GDPR.

Vyhodnotenie

Zo zaslaných fotografií, obrázkov Vašich správne vyplnených pracovných listov, kreatívnych dielok potom vylosujeme troch, ktorý získajú balíček propagačných materiálov (napr. miniklúč na určovanie vtákov Slovenska, vedomostné pexeso, kvarteto Národné parky, Ekovýchovný program Bocian, zápisník, pero a iné).

 

Pracovné listy, hry a návody na tvorbu sú z didaktického materiálu Ekovýchovný program Bocian vydaného týmito partnermi financovaného z Programu ochrany prírody.

Tešíme sa na Vaše pracovné listy, dielka a prajeme veľa zážitkov s bocianmi.

Samoobslužné pracovné listy o bocianovi, hra a tvorivá dielnička
1 PL – Bludisko
5 PL – siluety a 6 PL – stopy
9 PL – doplňovačka
15 PL – Bocian na prst

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: Web Školy ochrany prírody Varín
Spracovala: Miriam Balciarová, Ing., Správa NP Malá Fatra

Sponzori prenosu