NP Slovenský kras

Zistite, čo viete o jaskyniach Slovenského krasu

Jaskyne Slovenského krasu sú celosvetovo známe aj vďaka tomu, že sú zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Písal sa rok 1995, keď sa odsúhlasil cezhraničný slovensko-maďarský projekt Jaskyne Slovenského a Aggteleckého krasu na zasadnutí Výboru svetového dedičstva v Berlíne. Naše  jaskyne sa zaradili k svetoznámym prírodným lokalitám ako Národný park Mamutej jaskyne (USA, najdlhší jaskynný systém na svete), Škocjanské jaskyne (Slovínsko) a Národný park Carlsbadských jaskýň (USA).

Ako dobre poznáte jaskyne Slovenského krasu? To môžete zistiť vďaka kvízu, ktorý pripravilo Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s našou  Správou NP a BR Slovenský kras k aktuálnej výstave “Jaskyne  UNESCO v Národnom parku Slovenský kras”. Pre formu online aktivity, pripravenej pre žiakov ZŠ, sme sa rozhodli vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu na Slovensku.  Pozostáva z videaprednáška na tému “Tajomný život jaskýň”, kvízu a pracovného hárku, ktorý je možné stiahnuť aj vytlačiť.

Myslíte si, že je to len pre deti? Veru nie.

„Hra je jeden z najefektívnejších spôsobov, ako si zjednodušiť život.“

  Albert Einstein

Poďte si s nami zjednodušiť život a zahrajte sa pri vypĺňaní kvízu. Horná veková hranica je nekonečná, tá spodná nie je limitovaná vekom, ale len schopnosťou čítať s porozumením. Ak ste toto všetko zvládli prečítať, tak je kvíz určený aj pre vás. A ak si neviete rady s nejakou otázkou, a chcete získať plný počet bodov, pozrite si aj prednášku, v ktorej sú ukryté všetky odpovede.

Prajeme dobrú zábavu!

Po kliknutí na obrázok sa otvorí kvíz.

Sponzori prenosu